Menu
Sepetim
250 TL üzeri Siparişlerinizde Kargo Bedava !

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1- SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

1.1. SATICI BİLGİLERİ

Unvanı: Sek Aroma

Adresi: Atatürk Mahallesi Hürriyet Cad. No:149 Bornova/İzmir

Telefon: 0551 680 64 94

E-posta: destek@sekaroma.net

1.2. ALICI BİLGİLERİ

Adı – Soyadı :

Adresi :

Telefon :

E-Posta:

MADDE 2-SÖZLEŞME’NİN KONUSU VE KAPSAMI

1.1. İşbu sözleşme, yukarıda detay bilgileri bulunan ALICI'nın, ticari amaçla mal ve/veya hizmet sunan SATICI tarafından işletilmekte olan www.sekaroma.net (bundan sonra "Web Sitesi" olarak anılacaktır) web sitesi üzerinden yapmış olduğu ürün ve hizmetlerin satışı ve ürünlerin teslimat adresine gönderimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak, hukuk ve yükümlülüklerini tespit eder.

1.2. ALICI, satışa konu mal veya hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları ve satışa konu mal veya hizmetler ile ilgili tüm ön bilgiler ve "cayma" hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal veya hizmetleri sipariş verdiğini işbu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. Web Sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve fatura işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.


MADDE 3- SÖZLEŞMENİN YÜRÜRLÜK TARİHİ

İşbu sözleşme ALICI'nın Web Sitesi üzerinde siparişinin tamamlandığı tarihte yürürlüğe girmiş ve sözleşmenin bir kopyası ALICI'nın elektronik posta adresine gönderilmiştir.


MADDE 4 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN VE HİZMETLER VE ÜRÜNLERİN TESLİMATI

4.1. ALICI tarafından siparişi gerçekleştirilen ürün ve hizmetlerin temel nitelikler ve detayları, vergiler dahil peşin satış tutarları ve adet bilgileri Web Sitesinde belirtilmektedir. Alışveriş sepetinde ve SATICI’nın email adresine gönderilen onay metninde belirtilen ürünlerin tümü bundan sonra "ÜRÜN" olarak tanımlanmaktadır.

4.2. Satın alınan Ürünün sevkiyatına Alıcı tarafından mal veya hizmetin sipariş edilmesini takiben 5 (beş)iş günü içinde başlanacaktır.

4.3. Ürün teslimat masrafları aksine bir hüküm yoksa alıcıya aittir. 

4.4. ÜRÜN, ALICI'nın Web Sitesi üzerinde belirttiği teslimat adresine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa, faturası ile birlikte paketlenmiş ve sağlam olarak iletilmek üzere en geç 10 (on) gün içinde SATICI adına yetkilendirilmiş kargo firmasına teslim edilir.

4.5. ÜRÜN, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden ötürü SATICI sorumlu tutulamaz.

4.6. ALICI, ÜRÜN'ü teslim aldığı anda kontrol etmekle ve ÜRÜN'de kargodan kaynaklanan bir sorun gördüğünde, ÜRÜN'ü kabul etmemekle ve kargo firması yetkilisine tutanak tutturmakla yükümlüdür. Aksi halde SATICI sorumluluk kabul etmeyecektir.


MADDE 5 – ÖDEME ŞEKLİ

5.1. ALICI, Web Sitesinde bulunan ödeme ekranından ÜRÜN'e ilişkin ödeme şeklini seçer.

5.2. ALICI siparişi onaylamadan önce, verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına geldiği hususunda SATICI tarafından işbu sözleşme tahtında açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirildiğini kabul ve beyan eder.

5.3. ALICI’nın kredi kartı ile ödeme yapabilmesi için kredi kartı bilgilerini tam ve eksiksiz olarak ilgili bölüme girmesi gerekmektedir. Kredi kartı ile tek çekim şeklinde ödemede bulunulabilecektir. ALICI, kredi kartı ile yaptığı bu satın alma işlemine istinaden taksitlendirmeyi ancak ve ancak bankası ile iletişime geçerek yapabilecektir. Taksitlendirme işlemlerinde, ALICI ile Banka arasında imzalanmış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Banka, kampanyalar düzenleyerek ALICI’nın seçtiği taksit adedinin daha üzerinde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit erteleme gibi hizmetler sunabilir. Bu tür kampanyalar Banka’nın inisiyatifindedir. ALICI, vadeli satışların sadece bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin banka ve ALICI arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Banka ve finansman kuruluşları gibi kredi kartı, taksit kart vb. veren kuruluşlarca sağlanan vadeli/taksitli ödeme imkânları bir kredi ve/veya doğrudan anılan kuruluşça sağlanmış taksitli ödeme imkânıdır; bu çerçevede gerçekleşen ve SATICI'nın bedelini tamamen tahsil ettiği ÜRÜN satışları işbu sözleşmenin tarafları yönünden taksitli satış sayılmaz, peşin satıştır. SATICI'nın kanunen taksitle satış sayılan hallerdeki yasal hakları (taksitlerden herhangi birinin ödenmemesi halinde sözleşmeyi fesih ve/veya kalan borcun tümünün temerrüt faizi ile birlikte ödenmesini talep hakları dahil) mevcut ve saklıdır. Burada temerrüt faizi Banka ile ALICI arasındaki anlaşma hükümlerine tabidir.